Instagramowe trendy w stylizacji brwi

Brwi stały się czymś znacznie ważniejszym, niż tylko częścią naszych rysów twarzy, są teraz postrzegane jako wyznacznik trendów, osobistego stylu oraz sposób wyrażania siebie.

Wraz z rozwojem mediów społecznościowych, brwi stały się jeszcze bardziej istotne, zwłaszcza na aplikacjach takich jak Instagram czy TikTok. Aplikacje te stały się głównym źródłem inspiracji dla milionów użytkowników na całym świecie.

W miarę ewolucji trendów, ewoluuowały również brwi i rodzaje ich stylizacji. Zatem przyjżyjmy się bliżej  brwiom od początku istanienia mediów społecznościowych do dziś.

Czym właściwie są instagramowe brwi?

Termin instagramowych brwi pojawił się około 2014 roku, gdy trend z cienkich brwi zaczął przechodzić w brwi wyraziste i gęste. W miarę rozwoju samej aplikacji, rozwijał się również trend instagramowych brwi.

Instagramowe brwi na samym początku charakteryzowały się wyraźnymi łukami i intensywnym kolorem. Trend ten stał się popularny dzięki celebrytom i wizażystom, którzy za pomocą mediów społecznościowych pokazywali swoim obseratorom w jaki sposób osiągnąć taki efekt. Styl ten stał się szybko dominującym wyborem na Instagramie.

Na początku istnienia aplikacji brwi nie były aż tak ważne jak dzisiaj. Wtedy skupiano się na mocnym, śmiałym makijażu, silnym konturowaniu, więc brwi musiały być wyraźne, aby zrównoważyć efekt końcowy makijażu.

Tak narodziły się brwi na instagramie, bardziej jako konsekwencja trendów makijażowych niż samodzielny trend w stylizacji brwi.

Taki wyrazisty wygląd brwi osiągano za pomocą kredek do brwi, żeli i pomad.

Brwi często były stylizowane za pomocą efektu ombre, polegającego na wypełnieniu brwi ciemniejszym kolorem na zewnątrz i u podstawy, podczas gdy początek i góra są jaśniejsze, tworząc efekt gradientu.

Były to brwi wymagające dużo czasu i wysiłku, co wpływało na szukanie nowych, bardziej praktycnych sposobów unikania poświęcania tak dużo czasu.

 

źródło: pinterest

źródło: pinterest

 

Pojawienie się makijażu permanentnego.

Problem z poświęcaniem zbyt dużo czasu na makijaż brwi został rozwiązany za pomocą mikrobladingu – pierwszej wersji nowoczesnego makijażu permanentnego brwi

Mikroblading to technika makijażu permanentnego, która tworzy iluzje gęstszych brwi, rysując włoski. Popularność tego trendu szybko wzrosła, ponieważ pozwalał ludziom osiągnąć bardziej trwały wygląd bez konieczności ciągłego poprawiania brwi.

źródło: pinterest

Wkrótce pojawiły się inne techniki makijażu permanentnego. Jedną z nich, która najbardziej odpowiada panującym trendom na Instagramie jest technika ombre brows, która króluje po dzień dzisiejszy.

Aktualnie nacisk kładzie się na podkreślenie naturalnego kształtu brwi, zamiast tworzenia śmiałego i wyrazistego efektu.

Nastała era naturalnych brwi

Tworzenie delikatniejszego, bardziej naturalnego, ale nadal eleganckiego wyglądu to obecnie największy trend. Istnieje jednak wiele sposobów osiągniecia tego efektu.

Przykładem jest makijaż permanentny w technice ombre, który nada naturalnego podkreślenie kształtu.

 

Kolejnym sposobem jest  laminacja brwi, ta technika sprawia, że brwi pozostają schludnie wyczesane tworząc pełny kształt przezkilka tygodni. Może nadać brwiom śmiały charakter i sprawić, że będą wydawać się grubsze, lub po prostupodkreślić naturalny kształt.

 

Więc jaka jest przyszłość instagramowych brwi?

Patrząc na dotychczasową ewolucję brwi w mediach społecznościowych trudno przewidzieć, co przyniesie przyszłość. Niemniej jednak, jest prawdopodobne, że będziemy nadal widzieć pojawianie się nowych technik i produktów.

Najważniejsze jest, aby zaakceptować swoje piękno i wybrać stylizację z którą będziemy się czuć najlepiej.

Do następnego!

K.