Co to jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny, nazywany również mikropigmentacją to technika, która polega na wprowadzaniu specjalnego barwnika do skóry właściwej za pomocą specjalnych igieł. Celem zabiegu jest uzyskanie trwałego makijażu brwi, który powinien utrzymać się 1-2 lat.

Technika ta przypomina tatuaż, jednak do zabiegu makijażu permanentnego używamy dedykowanych barwników oraz sprzętu o dostosowanych odpowiednio parametrach do delikatnej pracy na twarzy. 

Makijaż permanentny jest popularny wsród osób, które chcą zaoszczędzić czas na codziennym makijażu, mają problem z makijażem, mają alergie na kosmetyki lub po prostu chcą się czuć lepiej niezależnie od pory dnia i poziomu zmęczenia. Efekt zabiegu z czasem robi się coraz bledszy dlatego po upływie najlepiej 1- 1,5 roku wykonać dopigmentowanie, nazywane również odświeżeniem makijażu permanentnego.

Wyróżniamy makijaż permanentny:

  1. PMU ust – uwydatnienie konturu i rozcieniowanie w kierunku śluzówki w celu uzyskania jak najbardziej naturalnego efektu.
  2. PMU brwi – przy pomocy techniki Ombre Brows korygujemy kształt brwi, nadaje się brwiom pełniejszy wygląd oraz koryguje się asymetrię.
  3. PMU oczu – w zależności od preferencji klientka oraz możliwości oka wyróżnia się kreski zagęszczające linię rzęs, delikatny eyeliner oraz wyrazistą kreskę cieniowaną. 
  4. PMU piegi – rozmieszczenie piegów dobiera się indywidualnie pod każdego klienta, oczekiwany efekt to naturalna mgiełka piegowa. Efekt piegów budowany jest stopniowo, najczęściej trzeba do tego kilka sesji piegowych.

Proces wykonania makijażu permanentnego:

  1. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja, omawiane są przeciwwskazania do zabiegu, oczekiwania klienta oraz zabiegowiec przedstawia możliwości zabiegowe jakie są do wyboru, technikę, przebieg całego zabiegu, możliwe reakcje skóry oraz pielęgnację pozabiegową. 
  2. Przed przystąpieniem do zabiegu skóra musi zostać dokładnie oczyszczona i zdezynfekowana. Następnie wykonywany jest rysunek wstępny.
  3. Aplikacja pigmentu za pomocą urządzenia do makijażu permanentnego i odpowiedniej igły, za pomocą której wprowadza się pigment do skóry właściwej. Zabieg pigmentacji trwa najczęściej około 2,5h.
  4. Po zabiegu skóra może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Specjalista przekazuje wszelkie informacje dotyczące pielęgnacji aby proces gojenia przebiegał prawidłowo.
  5.  Po upływie 4-6 tygodni od pierwszego zabiegu wykonywana jest korekta. 

 

Fot.1. Makijaż permanentny zaraz po zabiegu.

Fot.2. Wygojony makijaż permanentny brwi.

Fot. 3. Makijaż permanentny ust zaraz po zabiegu.

Fot. 4. Makijaż permanentny brwi zaraz po zabiegu.

Fot. 5. Makijaż permanentny brwi i eyeliner zaraz po zabiegu.

Fot. 6. Piegi permanentne zaraz pozabiegu, pierwsza sesja zabiegowa.

Fot. 7. Wygojony makijaż permanentny brwi po pierwszym zabiegu.

Fot. 8. Wygojony makijaż permanentny ust po pierwszym zabiegu.

 

Mam nadzieję, że ten artykuł był pomocny! Już niebawem spodziewaj się kolejnych ciekawych treści! 🙂

Do zobaczenia!

Kamila Mazurek