Jak zapuścić brwi?

Czy tak jak wiele innych kobiet szukasz skutecznych sposobów aby odżywić, wzmocnić i zapuścić swoje brwi? Być może jesteś ofiarą mody z lat 90 na brwi jak niteczki? Mimo wielu stosowanych produktów włoski nadal nie chcą rosnąć? A może po prostu chcesz zagęścić swoje brwi i poprawić ich kondycję. Zapraszam Cię do zapoznania się ze sprawdzonymi sposobami na zapuszczenie brwi.

Są to bardzo proste czynności, których wprowadzenie do pielęgnacyjnych rytuałów przyprawi Cię o porost brwi 😉

MASAŻ – masaż okolicy brwi możemy wykonywać szczoteczką do rzęs, przeczesujemy szczoteczką brwi kilkukrotnie rano i wieczorem. Wykonując masaż okolicy brwi pobudzamy krążenie krwi, cebulki włosa są w ten sposób stymulowane i lepiej odżywione.

ODŻYWKI / OLEJKI – na rynku znajdziemy wiele produktów stymulujących porost brwi, jednak ogromne znaczenie ma jakość produktu. W celu odżywienia i nawilżenia włosków można stosować olejki: np.: macadamia, arganowy, migdałowy czy olejek rycynowy.

DIETA i SUPLEMENTACJA – w procesie zapuszczania brwi niezwykle ważna jest zdrowa dieta i suplementacja dopasowana do indywidualnych potrzeb. Piękne włosy, paznokcie, cera, brwi czy rzęsy są oznaką zdrowia. Odżywiając swój  organizm wartościowymi i zdrowymi produktami, możesz być pewna, że ciało wynagrodzi Ci tę troskę.

POZBĄDŹ SIĘ PINCETY – aby Twoje brwi były piękne, gęste i zdrowe ważne jest żeby były pod fachową opieką. Musisz wiedzieć, że każdy włos, który buduje Twoje brwi ma swój cykl życiowy, a co gorsza ma tych cykli ograniczoną ilość,  po czym występuje faza spoczynku nim cebulka ponownie obudzi się do życia. Dlatego tak ważne jest aby brwi depilował specjalista. W regulacji brwi ma znaczenie wszystko, sposób depilacji, częstotliwość, kierunek, tutaj nie ma miejsca na dzieło przypadku.

NIE PRZYCINAJ BRWI –  nie wiem skąd wziął się trend na przycinanie brwi. Po przycięciu brwi stają się twarde jak skała, później jest bardzo trudno je poskromić. Jeśli masz problem ze zbyt długimi włoskami to koniecznie znajdź specjaliste, który pięknie przerzedzi brwi w sposób umiejętny. Tak, z brwiami zbyt długimi radzimy sobie metodą przerzedzania, nie przycinania. Jednak nie zalecam robienia tego samodzielnie, lepiej oddać się w ręce osoby, która jest fachowcem w tej dziedzinie.

Zaufaj mi, że wprowadzenie tych czynności do codziennej pielęgnacji odmieni Twoje brwi! Koniecznie daj znać czy ten artykuł był pomocny i czy moje porady dały efekty.

laminacja brwi i rzes na czym polega, Laminowanie rzęs i brwi - co warto wiedzieć?

Stay tuned <3

Kam.