Podcinanie brwi – lepiej tego nie robić

Spotkałaś się kiedykolwiek z metodą przycinania brwi? Mam nadzieję, że nie! Jeśli, jednak należysz do grona osób stosujących tę metodę, postaram się przekonać Cię do zmiany nawyków pielęgnacyjnych.

Zastanawiałaś się kiedykolwiek jak bardzo krzywdzące może być przycinanie brwi? Na początek chciałabym pokazać Ci wizualną różnicę między przyciętymi włosami brwi, a brwiami depilowanymi w sposób prawidłowy. (Góra – brwi przycięte, dół – depilacja prawidłowa)

Zanim omówię powody dla których lepiej odpuścić zabieg przycinania brwi przybliżę kilka informacji na temat brwi:

  • Brwi są włosami należącymi do grupy szczeciniastej. Już tłumaczę o co chodzi – włosy szczeciniaste rosną na brwiach, rzęsach, w nosie, w uszach. Włosy z tej grupy są grubsze u nasady i cieńsze na końcach. Sam włos jest mało sprężysty i elastyczny.
  • Brwi dzikie – są to włosy, które nie przestają rosnąć.  Powstają w wyniku zmian zachodzących w mieszku włosowym, które zaburzają fazy wzrostu włosa. Podcięcie takiego włosa skutkuje wykrzywianiem, zawijaniem i w konsekwencji włos staje się jeszcze grubszy i trudniejszy do ułożenia.
  • Brwi długie – w brwiach naturalnie występują brwi długie i grube, jest to kwestia uwarunkowań genetycznych.
  • Każda brew składa się z określonej ilości włosów o konkretnej długości i grubości.

No ok, ale dlaczego nie wolno podcinać brwi? I co w takim razie robić? Już śpieszę z wyjaśnieniem.

  1. Pamiętaj, że brew ma budowę stożkową. Włos jest szerszy u nasady i zwęża się ku końcówce. Po obcięciu zamiast stożka, uzyskamy kształt tępo ściętego pieńka. To nie będzie wyglądało ani naturalnie ani estetycznie. Dokładnie ten obraz pokazuje zdjęcie powyżej.
  2. Po podcięciu długich i grubych brwi zaczną się odkształcać pod wpływem wody czy preparatów do stylizacji.
  3. Jeśli w brwiach znajdują się włosy dzikie to należy koniecznie je z nich oczyścić.Pojawienie się dzikiego włosa może wskazywać, że pojawi się kolejny. Jednak wtedy najlepiej udać się do osoby, która pomoże nam rozwiązać problem w fachowy sposób. Pamiętajmy też, że pojawienie się włosów dzikich wiąże się z zaburzeniami w organizmie, o co bezwzględnie należy zadbać.

Skoro nie przycinanie to…?

PRZERZEDZANIE BRWI – rozwiązanie problemu zbyt długich włosów brwi!

Przerzedzanie brwi polega na odpowiedniej depilacji brwi wewnątrz ciałka. Zabieg przerzedzania należy wykonywać z niezwykłą precyzją i w skupieniu. Pamiętaj, że usunięcie każdego włosa może mieć ogromne znaczenie. Należy tez szczególnie uważać aby nie zrobić dziur i przświtów w brwi.

Jeśli przerzedzanie brwi zostało wykonane prawidłowo to efekt powinien się utrzymać około 5 tygodni.

Dajcie znać, czy ten post był pomocny!

Czekajcie na kolejne porady i ciekawostki. xoxo

Kam.