Jak się przygotować do makijażu permanentnego?

Do zabiegu makijażu permanentnego nie trzeba się przygotowywać w sposób szczególny. Przestrzeganie pewnych zasad pomoże aby zabieg mikropigmentacji przebiegł sprawniej i bardziej komfortowo.

1.Skontaktuj się z osobą / salonem, gdzie będziesz wykonywać zabieg.

Pamiętaj, że bardzo ważne jest przekazanie wszelkich  informacji na temat stanu swojego zdrowia osobie wykonującej zabieg. Informacje te są niezbędne w celu przewidzenia możliwego efektu końcowego. Pamiętaj, że specjalista potrzebuje szczegółowego wywiadu aby zapewnić klientowi bezpieczny przebieg zabiegu oraz zachwycający efekt końcowy. Dlatego tak istatne jest aby nie ukrywać żadnych dolegliwości, czy zażywanych leków. Dobrą wiadomością jest fakt, że niewiele schorzeń i leków stanowi przeszkodę do wykonania zabiegu. Temat przeciwwskazań do makijażu permanentnego zostanie omówiony w oddzielnym poście.

2. Nie wykonuj zabiegów stylizacji brwi na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem makijażu permanentnego

Jeśli planujesz zabieg makijażu permanentnego to 2 do 3 tygodni przed zabiegiem zaprzestań jakichkolwiek zabiegów stylizacyjnych na brwi. W makijażu permanentnym chodzi o to aby uwydatnił to co w nas najpiękniejsze i zniwelował niedoskonałosci. Dlatego linergistka musi zobaczyć w pełni naturalnie rosnące brwi. Dopasowując makijaż permanentny do naturalnych rysów twarzy i zachowując maksymalną ilość włosa uzyskujemy najpiękniejsze i najbardziej naturalne makijaże. Jeśli jednak nie jesteś właścicielką bujnych brwi to nic straconego! Dobra linergistka i z takich brwi zrobi dzieło sztuki. Pamiętajmy, że makijaż permanentny brwi jest przede wszystkim zalecany osobom z ubytakmi włosków w łuku brwiowym.

3. Odstaw zabiegi i kosmetyki złuszczające 2 tygodnie przed zabiegiem.

Na minimum 2 tygodnie przed zabiegiem odstaw wszelkie kosmetyki zawierające kwasy AHA, BHA, retinol i inne pochodne wit.A, wit.C. Należy również odłożyć wizytę w gabinecie kosmetologicznym na wszelkie złuszczające zabiegi. Kuracje kosmetykami i zabiegami w gabinecie można wznowić po pełnym wygojeniu makijażu.

4. Nie pij kawy, alkoholu, napoi energetycznych i nie spożywaj tabletek przeciwbólowych.

24h przed zabiegiem należy bezwzględnie zrezygnować z substancji jak: kawa, alkohol, napoje energetyczne, tabletki przeciwbólowe. Mają one właściwości rozrzedzające krew. Jeśli klient nie przestrzega tej zasady, podczas zabiegu występują komplikacje w postaci nadmiernego sączenia się krwi. W efekcie utrudnione jest wprowadzenie pigmentu i zabieg może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

5. Suplementuj się i nawadniaj CODZIENNIE nie tyko przed zabiegiem.

Przed zabiegiem dobrze jest zadbać o prawidłowo działające procesy gojenia, a w tym celu przyda się suplementacja wit. C, E oraz witamin z grupy B. Ogromny wpływ na proces gojenia i kondycję skóry ma również poziom nawodninenia naszego organizmu, dlatego pilnuj aby pić minimum 1,5l wody na dzień.

6. Odstaw zioła

Jeśli jesteś zwolenniczką wieczornej porcji gorących ziół takich jak: skrzyp, pokrzywa, karczoch,  czy czystek – nie mam dla Ciebie dobrej wiadomości. Zioła te mogą wpływać na zbyt słabe lub zbyt mocne przyjęcie się pigmentu. Zioła należy odstawić na 4-5 tygodni przed zabiegiem, natomiast wrócić do nich można dopiero po pełnym wygojeniu się makijażu.

7. Unikaj słońca

Zabieg makijażu permanentnego dobrze jest zaplanować minimum 2-3 tygodnie przed planowanym urlopem. Opalona skóra jest grubsza i wysuszona, nie są to dobre warunki dla procesu gojenia. Ponad to linergistka widząc świeżo opaloną skórę i rozjaśnione słońcem włosy będzie miała utrudnione zadanie podczas doboru odpowiedniego pigmentu. Dlatego pamiętajmy żeby dobrać sobie właściwy termin, w którym wszystkie z powyrzszych zasad będą mogły być przez Ciebie przestrzegane.

Mam nadzieję, że ten wpis był dla Ciebie przydatny!

Stay tuned <3

K.