Makijaż permanentny brwi – proces gojenia

Dzisiaj na tapecie mamy bardzo ważny temat – proces gojenia po zabiegu makijażu permanentnego. Świadomość klienta oraz przestrzeganie zasad pielęgnacji ma kluczowy wpływ na efekt końcowy zabiegu.

Jeśli chcesz, aby brwi zagoiły się równomiernie, a efekt końcowy był zadawalający przestrzegaj wszystkich zaleceń.

Miej na uwadze, że pielęgnacja po zabiegu jest tak samo ważna jak sam zabieg makijażu permanentnego. To bardzo ważne by przestrzegać zaleceń specjalisty. Kolor brwi jest intensywny, a skora wokół nich może być zaczerwieniona. Jest to naturalny efekt pozabiegowy.

DZIEŃ 1

Pierwszego dnia po zabiegu brwi mogą wydawać się zbyt ciemne, przerysowane. Jednak nie panikuj, to tylko okres przejściowy. W tym dniu możesz odczywać tkliwość brwi i okolicy. Może wystąpić lekka opuchlizna.

DZIEŃ 1-3

2 razy dziennie dokładnie przemywaj brwi z włosem i pod włos, tak aby zmyć nadmiar osocza i nie dopuścić do powstania grubego strupka. Brwi przemywaj wacikami kosmetycznymi nasączonymi wodą, solą fizjologiczną, wodą destylowaną. Brwi mogą delikatnie swędzieć, możesz również odczuwać uczucie ciągnięcia.Pamiętaj o zachowaniu higieny. Ważne jest, aby nie nakładać produktów kosmetycznych na brwi. 

DZIEŃ 4

Brwi powoli zaczynają się łuszczyć na końcówce i początku brwi. Od tego momentu możesz zacząć nawilżać brwi preparatem do pielęgnacji. Na oczyszczone brwi za pomocą patyczka kosmetycznego nałóż cienką warstwę produktu np. wazeliny. Początki brwi powinny być delikatne i transparentne, nie powinnaś widzieć mocno zaznaczonej granicy.

DZIEŃ 5-7

Nie panikuj w momencie widocznej różnicy w kolorze pomiędzy strupkiem, a efektem znajdującym się w miejscu gdzie strupek odszedł. Pamiętaj, że makijaż permanentny ma na celu subtelnie podkreślić brwi. Nie jest to forma mocnego, wieczorowego makijażu. 

DZIEŃ 7-8

Strupki powinny być już niewidoczne. Jeżeli widzisz pozostałości, nałóż minimalną ilość produktu patyczkiem kosmetycznym i wmasuj produkt w miejsce, w którym zostały strupki. Nie zdrapuj, delikatnie przemyj brwi. Jeżeli brwi są zaczerwienione lub pigment wydaje się cieplejszy od oczekiwanego efektu, pamiętaj, że skóra nadal się goi. Ostateczny kolor będzie widoczny po 4 tygodniach od dnia pigmentacji. 

5 NAJWAŻNIEJSZYCH ZALECEŃ POZABIEGOWYCH:

  • Podczas gojenia unikaj: solarium, słońca, basenu. Nie drap strupków. Zdrapanie może spowodować powstanie blizny i nierównomierne przyjęcie się pigmentu. Pozwól aby brwi same się wygoiły. Zabieg makijażu permanentnego jest zabiegiem inwazyjnym, podczas którego dochodzi do przerwania ciągłości naskórka – dlatego tak ważne jest aby pozwolić skórze na regeneracje. 
  • Dbaj o brwi zgodnie z zaleceniami otzrymanymi od specjalisty. Nie szukaj informacji na forach w internecie. Wszelkie pytania kieruj do osoby wykonującej zabieg.
  • Pamiętaj, aby nie nakładać produktów kosmetycznych na brwi. Może dojść do zakażenia obszaru zabiegowego. Przemywanie brwi w pierwszych dniach po zabiegu jest szalenie ważne.
  • Nie panikuj jeśli są jakiekolwiek nierówności w kolorzę lib jeśłi pigment jest zbyt ciepły. Ostateczny efekt będzie widoczny po 4 tygodniach od zabiegu.
  • Pamiętaj o zabiegu korekcyjnym, który pozwoli na wyrównanie koloru brwi, jeżeli będzie taka potrzeba. Korekte zabiegu należy wykonać 4 tygodnie do 3 miesięcy od pierwszego zabiegu. 

Mam nadzieję, że dzisiejszy post był pomocny!

K.